Мени
Вашата кошничка
  • БЕСПЛАТНА ДОСТАВА НАД 2000 ДЕНАРИ!
  • ИСПОРАКА ДО КАРГО ВО РОК ОД 1 ДЕН

Кошула

Тудорс машки кошули : добра опција за секој стил!

Во Тудорс може да најдете различни модели на машки кошули. Ако сакате кошули со принт и пруги, слим фит моделите на машки кошули можат да бидат добар избор. Ако не ви се допаѓаат машки кошули со принт, би требало да претпочитате едновојни машки кошули. Летните кошули со кратки ракави во колекцијата на кошули на Тудорс се меѓу најдобрите избори за мажи. Купете една од нашите шарени, еднобојни или фанелни кошули за да ја комплетирате секоја лежерна облека. Под кошулата можете да носите обична бела маичка или маичка со кратки ракави со дезен. Машките ленени кошули и карираните кошули се меѓу главните типови на кои паѓаат на ум кога ќе се спомнат лежерните кошули. Кошулите со риги отсекогаш биле омилени за специјални пригоди. Можете да изберете од ткаенини, дезени, тип на јака, ракави и друго.


Детали што треба да се земат предвид при избор на кошула

  • При изборот на кошула треба да изберете дезени кои одговараат на вашата фигура и модели кои одговараат на вашиот вкус.
  • Изборот на ткаенината е многу важен. Ткаенините за кошули од оксфорд, лен, поплин, памук и мешавина од памук-полиестер се меѓу најпосакуваните.
  • Важно е и во која сезона ќе ја користите кошулата што сте ја купиле. На пример, додека користите ленени и вискозни ткаенини во лето, треба да претпочитате волнени ткаенини во постудено време.
  • Обликот на јаката треба да биде пропорционален на цртите на вашето лице. Кошулите со широки јаки се најдобриот избор за мажи со долги и тесни форми на лице. Кај мажите со тркалезно лице, долгите и зашилени јаки изгледаат поизбалансирано. Некои луѓе мислат дека стилот на јаката не е толку важен. Но, за некои, дизајнот на јаката го одразува нивниот личен стил. За да го направите поудобно за користење, треба лесно да го лизгате прстот помеѓу јаката и вратот.
  • Во вашиот плакар дефинитивно треба да имате разновидни бели и црни машки кошули, кои се спасители на вашите посебни денови и дел од вашето секојдневие.
  • Шарените кошули се стилски и го изразуваат вашиот стил. Сепак, боите што ќе ги изберете треба да одговараат на околината. Исто така, дизајните и моделите се исто така важни. Носењето кошула во боја и дезен погодна за вашата околина ќе направи да се чувствувате сигурни.


Дезени на машки кошули

Од сите лежерни машки кошули со цветни, микро-карирани, гингам, точки, пруги и слични дезени можете да ја изберете најсоодветната за вашиот стил и фигура. Изгледајте кул и чувствувајте се удобно со нашата колекција на стилски кошули. Најновите кошули погодни за модата на времето можете да ги најдете во нашата Тудорс онлајн продавница.


Користење табела со големини при купување кошули

Ако ја знаете вашата големина и мерки, полесно ќе ја купите кошулата за вашето тело. Доколку немате јасна претстава за големини на кошули Slim, Super Slim, Regular, Relax и Big Size, можете да ја изберете најсоодветната за вас користејќи ја табелата со големини во деталите за производите.

Прикажани 1 до 100 на 905 (10 Страници )