Вашата кошничка
  • БЕСПЛАТНА ДОСТАВА НАД 2000 ДЕНАРИ!
  • ИСПОРАКА ВО РОК ОД 2-3 ДЕНА

Појаси

Модели за машки ремени

Машките ремени станаа речиси составен дел од нивната облека. Тие можат да изгледаат едноставно, светкаво или уникатно. Ремените со текот на времето ги користеле двата пола од различни причини уште од античко време. Покрај естетските причини, на воените униформи често се носеле ремени за да се обезбеди оружје. Благодарение на зголемената популарност на панталоните од раните 1920-ти, машките ремени ги надминаа трегерите како практичен додаток за одржување на панталоните. Со воведувањето на јамките за ремен на фармерките во 1922 година, модата за машки појас ја задржа својата популарност во секоја ера со извонредно патување.


Тудорс видови машки ремени

Денес има огромен избор на машки ремени. Речиси секоја облека веројатно има ремен кој одлично и прилега. Што се однесува до ширината, постојат и широки и ремени со тенка ширина. Постојат двострани ремени за оние кои сакаат да се префрлаат помеѓу тонови на бои. Тудорс ви нуди издржливи ремени изработени од квалитетна кожа и слични материјали. Како модел, можете да изберете од плетени, карирани, везени, печатени, обична текстура и многу повеќе привлечни модели.


Што треба да се земе предвид при купувањето машки појас?

Појасите се најстилскиот додаток на вашата облека. Значи, на што треба да обрнете внимание кога купувате ремен? Еве неколку совети кои би можеле да ви помогнат:

Кога се облекувате за свечена пригода, проверете дали бојата на ременот е компатибилна со чевлите и дека токата е обична. Едноставноста е клучна во формалната облека. Логиката можеби е обратна кога станува збор за секојдневната облека. Хармонијата на боите со чевлите нема да изгледа добро овде. Наместо тоа, изберете машки ремени кои го надополнуваат вашиот целокупен изглед.

Исто како и чевлите, на машките ремени им треба одмор, особено на кожените ремени за мажи. Затоа, менувајте ги кожените ремени секој втор ден за да им дозволите да се исушат на воздух и да ја вратат својата форма. Појасите со извалкани метали и истрошени токи бараат често полирање.

Вашиот идеален ремен треба да биде два броја поголем од струкот на панталоните. На повеќето ремени со избор од пет отвори за токата, вашата тока мора да биде прицврстена во третата или средната дупка. Ако токата се фиксира во првата или последната дупка, време е да купите нови ремени.


Најдобрите ремени за мажи се во Тудорс по намалени цени!

Кога купувате основни додатоци како што се ремени во вашата гардероба, барате висококвалитетни и издржливи предмети. Ова е токму она што можете да го очекувате од Тудорс. Овде ќе најдете машки ремени во црна, темносина, кафена и уште многу бои кои би сакале да ги имате во вашата колекција. За оние кои бараат повеќе од ремен како додаток, Тудорс ве очекува со широк спектар на машки чанти, паричници и друго. Без разлика дали станува збор за практична употреба, стил или за двете, вашата потрага по одлични додатоци како машки ремени завршува во Тудорс!

Прикажани 1 до 32 на 32 (1 Страници )