Вашата кошничка
  • БЕСПЛАТНА ДОСТАВА НАД 2000 ДЕНАРИ!
  • ИСПОРАКА ВО РОК ОД 2-3 ДЕНА

маици

Изберете ја вашата големина и купете сега

S
M
L
XL
XXL
3XL

Видови машки маици

Маиците се несомнено омиленото парче облека на секој маж. Тие се разноврсни, елегантни и можат да се носат на десетици различни начини. Може да биде тешко да се одлучите за одреден модел или дезен меѓу опциите за машки маици со опции како што се поло јака, V-јака или полукружна јака. Маичката може да се комбинира и со кошули за да се создадат полу-формални или лежерни комбинации за мажи. Можно е да најдете машка маичка која може да го надополни секој тип на долна облека што ќе ви текне, како што се спортски панталони, шорцеви.

Можете исто така да избирате и комбинирате машки маици според сезоната и приликата, што значи дека истата облека може да се користи за создавање различни стилови целосно во зависност од временските услови.


Бои на машки маици

Кога станува збор за машките маици, постојат неколку бои кои се неопходни за секоја гардероба. Најосновните бои кои ќе го одредат расположението на вашата колекција; бела, црна, сина и сива боја. Дополнително, темните тонови на бордо, зелена и кафена може да се комбинираат ако ги комбинирате со фармерки или спортски панталони.


Како да ги одржувате маиците

Ако сакате да ја користите вашата маица долго време, соодветната грижа е многу важна. Повеќето маици се перат во машина во ладна вода на деликатниот циклус. Треба да користите и благ детергент и да избегнувате белило. Маичките може да се сушат на ниски температури или да се закачат да се исушат. Некои маици се направени од уникатни материјали кои бараат дополнителна грижа. На пример, ленените маици треба да се перат рачно во ладна вода и да се закачат да се исушат. Свилените маици треба да се перат рачно во ладна вода и да се закачат да се исушат. Маици кои содржат волна само за хемиско чистење. Сега кога имате доволно знаење за различни типови на маици, вклучително и дезени и јаки, подготвени сте да купувате! Не заборавајте да ја земете во предвид приликата, типот на вашето тело и како сакате маицата да одговара пред да ја купите. Не заборавајте правилно да се грижите за вашата маица за да може да трае многу години.


Користење на табелата со големини за машки маици

Изборот на најсоодветен производ за вашиот тип на тело е едно од важните прашања што треба да ги земете во предвид при купување на маица. Можете да го направите вистинскиот избор со користење на табелата со големини на страницата со детали за производот за да ја изберете вистинската големина!

Слим фит Маица Слим фит Маица
За да ја искористите промоцијата
мора да изберете два производи!
Слим фит Маица Слим фит Маица
За да ја искористите промоцијата
мора да изберете два производи!
Слим фит Маица Слим фит Маица
За да ја искористите промоцијата
мора да изберете два производи!
Слим фит Маица Слим фит Маица
За да ја искористите промоцијата
мора да изберете два производи!
Слим фит Маица Слим фит Маица
За да ја искористите промоцијата
мора да изберете два производи!
Слим фит Маица Слим фит Маица
За да ја искористите промоцијата
мора да изберете два производи!
Слим фит Маица Слим фит Маица
За да ја искористите промоцијата
мора да изберете два производи!
Слим фит Маица Слим фит Маица
За да ја искористите промоцијата
мора да изберете два производи!
Прикажани 1 до 99 на 129 (2 Страници )